overall

دانشجــو مــؤذن جامعـــــه است ، اگر خـــواب بماند نماز همه قضـــا میشود. ««شهید بهشتی ره»»

 
امریکاییها پس از کشتار افراد ملکی در ولایت قندهار اجساد برخی از آنان را آتش زدند
نویسنده : The servant of God - ساعت ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٢۳
 

نیروهای امریکایی، بامداد یکشنبه با ورود به چند منزل در قریه زنگ آباد ولسوالی پنجوایی ولایت قندهار به سوی افراد ملکی تیراندازی کردند که بنا به اعلام مقامات محلی 16 نفر از جمله تعدادی کودک کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.


   
شاهدان عینی می گویند، نیروهای امریکایی پس از کشتار ۱۷فرد ملکی در قندهار ، اجساد برخی از آنان را آتش زده‌اند.

نیروهای امریکایی، بامداد یکشنبه با ورود به چند خانه  در  قریه زنگ آباد ولسوالی پنجوایی ولایت قندهار به سوی افراد ملکی تیراندازی کردند که بنا به اعلام مقامات محلی 16 نفر از جمله تعدادی کودک کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

در حالی که پیشتر گزارش شده بود که یک نیروی امریکایی به تنهایی این کشتار را انجام داده است اما  برخی از منابع خبری از جمله پرس تی وی، به نقل از باشندگان قریه رنگ آباد گزارش داد: نیروهای امریکایی پس از انجام این اقدام جنون‎آمیز، یازده جسد غیرنظامیان کشته شده از جمله جسد چهار دختر زیر شش سال را جمع آوری و آن‌ها را آتش زدند.

خبرگزاری خامه پرس به نقل از ایوبی نماینده مردم قندهار در پارلمان گزارش داد که یک سرباز به تنهایی نمی تواند محیط دو کیلومتری بین خانه هایی که مورد هجوم قرار گرفته است را پوشش دهد و سپس اجساد را آتش بزند.
بسم الله افغان مل یکی دیگر از نمایندگان قندهار به نقل از شاهدان عینی می گوید: حمله سپیده دم روز یک شنبه از چندین جهت انجام شده است.
منبع : خبرگزاری صدای افغان(آوا) - مشهدمقدس