overall

دانشجــو مــؤذن جامعـــــه است ، اگر خـــواب بماند نماز همه قضـــا میشود. ««شهید بهشتی ره»»

 
حسن عباسی:سینماگران غرب برای ساخت هر فیلمی یک فلسفه دارند ولی سینماگران ما فکر م
نویسنده : The servant of God - ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱۱/۱٠
 

امروز زندگی بیشتر ذهنی است و افراد به دلیل حجم عظیم اطلاعاتی که دارند بیشتر در ذهن زندگی می‌کنند و این فضا را در فضای سایبر متجلی کرده و زندگی دوم به زندگی اول مقدم می‌شود و در واقع انسان از عالم واقعیت دور شده و این از خطراتی است که مانع تحقق ظهور است.


به گزارش «نسیم» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان تبلیغات اسلامی، حسن عباسی، رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال در کارگاه سه روزه آموزشی و توجیهی مدیران کل تبلیغات اسلامی کشور در هتل همای بندرعباس با بیان این مطلب اظهار داشت:
- یکی از معضلات اصلی افراد ذهن‌گرا، زندگی دوم و جهان موازی است که در فضای سایبر متجلی شده و انسان را از عالم واقعیت دور می‌کند.
- امروز ظرفیت تعداد واژگان تخصصی که یک نوجوان می داند از 10 هزار واژه فراتر می‌رود و حجم اطلاعاتی که فرد امروز دریافت می‌کند قابل مقایسه با گذشته نیست و اگر کتاب، اینترنت، روزنامه و تلویزیون نباشد احساس تشنگی اطلاعات می‌کنید و این حجم عظیم دنیا که مغز شما ظرفیت آن را دارد در گذشته فراهم نبوده است.
- امروز زندگی بیشتر ذهنی است و افراد به دلیل حجم عظیم اطلاعاتی که دارند بیشتر در ذهن زندگی می‌کنند و این فضا را در فضای سایبر متجلی کرده و زندگی دوم به زندگی اول مقدم می‌شود و در واقع انسان از عالم واقعیت دور شده و این از خطراتی است که مانع تحقق ظهور است.
- امروز جوانانی که با کامپیوتر کار می کنند ذخیره واژگانی که بتوانند با کامپیوتر کار کنند چیزی بالای 1000 واژه است؛ درحالی یک استاد علوم انسانی 4000 - 3500 واژه می دانسته است.
- با نگاهی به افراد زیر 30 سال که دائم در سایت ها، اینترنت و ماهواره به دنبال اطلاعات جدید هستند، متوجه می‌شویم مشکل امروز ما ظرفیتی است که در ذهن افراد به وجود آمده که به "ذهن پروار" مشهور است و از نشانه‌های آخرالزمان است.
- در زمان ظهور حضرت مهدی (عج) به دنبال آن هستند تا قرآن را با حداکثر ظرفیت در این ذهن های موسع پیاده کنند پس بشر باید برای آخر الزمان آماده باشند و درک و فهم قرآن را پیدا کند و این ظرفیت ها به وجود می آید؛ اما شیطان آنها را اشغال می کند.
- وضعیت ذهن نسل دهه 80 منفعل نیست بلکه فعال است؛ چرا که حوصله دیدن کارتون و فیلم ندارند، اما افراد زیر 15 سال وضعیت آنها بدتر است چرا که حوصله ندارند در سینما فیلم ببینند.
- دغدغه ارشاد این است که سرانه مطالعه در ایران دو دقیقه است درحالی که اگر به سریال 24 غرب نگاه کنیم دارای 8 فصل است که طی 9 سال در آمریکا پخش شده است و بیشتر دانشجویان هم این فیلم را دیده‌اند؛ بنابراین طبق تحقیقی بر روی این سریال از دانشجویان دختر خواسته شد که این فیلم را پیاده کنند.
- امروز حجم مطالعه بالاست؛ اما از طریق تلویزیون و کامپیوتر نه از طریق کتاب؛ البته ممکن است این شیوع مطالعه (کتاب) در ایران برد داشته باشد اما در کمتر از 10سال دیگر اهیمت مطالعه از جنس کتاب افول می کند.
- هم اکنون یک زن 30 ساله متاهل و بچه دار سنتی که ماهواره نمی‌بیند و فقط از تلویزیون جمهوری اسلامی استفاده می‌کند در شبانه روز از چهار کانال، به طور متوسط چهار فیلم و در هفته نیز دو فیلم سینمایی می‌بیند؛ به این ترتیب در مجموع در سال حداقل 1000 قسمت فیلم خواهد دید که به نیاز او تبدیل شده است، حالا این را مقایسه کنید با انسان نسل‌های قبل که حداکثر در طول سال پنج رمان می‌خواند، اما اکنون هر کدام از فیلم‌ها در حد یک رمان است
- در فیلم‌های مستجهن قبلی که به خورد جوانان و افراد داده می‌شد، نسلی آنها را می دیدند و با بازیگرها همذات‌پنداری می‌کردند؛ در حالی که امروز در آثار جدید بازی‌های رایانه‌ای فرد خود یکی از طرفین بازی است یعنی خود چارچوب‌ها را مدیریت می‌کند و این خطرناک‌تر است.
- امروزه ازدواج انسان با فضای سایبر یکی از مشکلات اصلی بشر است که غرب با آن مواجه است و اینکه فرد وارد فضای سایبر می شود یعنی زندگی دوم ذهنی پیدا می کند.
- پشت تمام سریال ها و فیلم های غرب فلسفه خوابیده، در واقع تمام پیچیده ترین فلسفه غرب از جمله نفس روح را با همین نشانه ها در قالب سریال و فیلم در ساده ترین شکل به خورد افراد می دهند.
- اینکه شبهه‌ها امروز چطور مطرح می‌شود، شبهه ها نوشتاری نیست بلکه بی سر و صدا آمده و اصل آن به شیوه ای به خورد افراد داده می شود که خود نیز متوجه نیستند .
- هفته گذشته 22 جلد کتاب را طی نامه ای به رئیس سازمان صدا وسیما، ارشاد و غیره ارسال کردم، این کتاب ها که خود غرب منتشر کرده‌اند بزرگترین استادان دانشگاه آمریکا پشت سر این کتابها قرار دارند و در کشور ما نیز همین فیلم و کتاب و کارتون‌ها حتی از سوی برخی مراکز رسمی و معتبر به خورد مخاطب داده می شود درحالی که فلسفه آن که نابودی باور به معاد است، توجه نمی‌شود.