overall

دانشجــو مــؤذن جامعـــــه است ، اگر خـــواب بماند نماز همه قضـــا میشود. ««شهید بهشتی ره»»

 
شهروندان آمریکایی در حمایت از ایران به خیابان‌ها آمدند + تصاویر
نویسنده : The servant of God - ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱۱/۱٦
 

خبرگزاری فارس: شهروندان آمریکایی در بیش از 60 شهر این کشور در مخالف با تهدیدات و تحریم‌ها علیه ایران و همچنین ابراز تنفر از ترور دانشمند ایرانی به خیابان‌ها آمدند.


در اقدامی بی‌سابقه در بیش از 60 شهر آمریکا
شهروندان آمریکایی در حمایت از ایران به خیابان‌ها آمدند + تصاویر

خبرگزاری فارس: شهروندان آمریکایی در بیش از 60 شهر این کشور در مخالف با تهدیدات و تحریم‌ها علیه ایران و همچنین ابراز تنفر از ترور دانشمند ایرانی به خیابان‌ها آمدند.

خبرگزاری فارس: شهروندان آمریکایی در حمایت از ایران به خیابان‌ها آمدند + تصاویر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در آمریکا، هزاران نفر از فعالین ضد جنگ و سازمان‌های اجتماعی طرفدار صلح در ایالات متحده آمریکا روز گذشته در اقدامی بی‌سابقه در بیش از 60 شهر این کشور به خیابان‌ها آمدند و همبستگی خود را به دولت و ملت ایران اعلام کردند.

در تظاهرات روز گذشته شهروندان آمریکایی با پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی با مضمون "تحریم‌ها علیه ایران را متوقف کنید" و "دخالت‌ها در امور داخلی ایران را متوقف کنید"، از سردمداران کشورشان خواستند که از برافروختن آتش هر گونه جنگی علیه ایران پرهیز کنند.

همچنین تظاهرات‌کنندگان در خیابان‌های نیویورک با در دست گرفتن تصاویر شهید "مصطفی احمدی روشن" خواستار توقف ترور دانشمندان ایرانی شدند و تنفر خود را از این قبیل اقدامات امپریالیسم جهانی اعلام کردند.

در طول این تظاهرات، جمعیت شرکت‌کننده با نواختن طبل، یک صدا شعار "نه به جنگ علیه ایران" سر می‌دادند.

به گفته برخی فعالین جنگ ضد جنگ در آمریکا، این اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده که چنین تظاهراتی گسترده‌ای در حمایت از ایران در خاک ایالات متحده آمریکا برگزار شده است.

نکته قابل توجه دیگر در خصوص تظاهرات دیروز، پیوستن جنبش گسترده تسخیر به این کمپین همبستگی با ایران بوده است که در کنار دیگر سازمان‌های ضد جنگ و صلح‌طلب آمریکا در صف حمایت از ایران و محکومیت تهدیدات و تحریم‌ها علیه ایران قرار گرفتند.

طبق اطلاعاتی که تا به حال به دست آمده، شهرهای مهم آمریکا شاهد این تظاهرات بوده‌اند و فعالین جنبش 99 درصدی در شهرهای نیویورک، واشنگتن دی سی، شیکاگو، لوس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، سیاتل، فیلادلفیا، بوستون، دیترویت، آتلانتا، بالتیمور، اوکلاهاما سیتی، نشویل و بسیاری دیگر شهرهای ایالات متحده در تظاهرات روز شنبه شرکت کردند.

گفتنی است "کمپین همبستگی با ایران-آری" به اتفاق چندین ائتلاف ضدجنگ و از جمله "یونک"، "اینترنشنال اکشن سنتر" و "ائتلاف انسر"، فراخوان تظاهرات روز گذشته (4 فوریه) را صادر کرده بودند.