overall

دانشجــو مــؤذن جامعـــــه است ، اگر خـــواب بماند نماز همه قضـــا میشود. ««شهید بهشتی ره»»

 
در صورت حمله اسرائیل پاکستان از ایران حمایت می‌کند
نویسنده : The servant of God - ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱۱/٢۱
 

کمیسر عالی پاکستان در انگلیس بر حمایت اسلام‌آباد از جمهوری اسلامی ایران در صورت حمله نظامی رژیم اسرائیل به این کشور تاکید کرد.


 

در صورت حمله اسرائیل پاکستان از ایران حمایت می‌کند

کمیسر عالی پاکستان در انگلیس بر حمایت اسلام‌آباد از جمهوری اسلامی ایران در صورت حمله نظامی رژیم اسرائیل به این کشور تاکید کرد.

SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز» ، واجد شمس الحسن در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی سان اظهار داشت: "اگر اسرائیل به ایران حمله کند، برای پاکستان هیچ گزینه‌ای غیر از حمایت از ایران باقی نمی‌ماند."

وی افزود: "ما تمایل نداریم که به عنوان بخشی از مبارزات اسرائیل علیه هیچ کشوری قلمداد شویم. اگر اسرائیل به ایران حمله کند، این مسئله روی پاکستان هم اثر خواهد گذاشت."

کمیسر عالی پاکستان در انگلیس تاکید کرد: "ما باید از منافع از خود محافظت کنیم. ما داری جمعیتی شیعه در پاکستان هستیم که این موضوع را تحمل نخواهند کرد."

این مقام پاکستانی در ادامه به انگلیس هشدار داد که برای توقف "جنگ پهپادها" که منجر به کشته شدن صدها غیرنظامی بی‌گناه می‌شود، کمک کند.

واجد شمس الحسن گفت که روابط کشور وی با امریکا در پایین‌ترین ‌حد خود است.

وی تصریح کرد: "شکیبایی و صبر قطعا در حال تمام شدن است."

الحسن همچنین ضمن اعلام حمایت از جنگ علیه تروریسم، از دیوید کمرون نخست وزیر انگلیس خواست که حملات پهپادهای امریکایی در پاکستان را محکوم کند.

وی این حملات را "جنایات جنگی" و "چیزی بیش از اعدام‌های دولتی" توصیف کرد.

کمیسر عالی پاکستان در انگلیس خاطر نشان کرد: "ما از خسارات وارد شده آگاهیم - مدارس، محله‌ها و بیمارستان‌های ما تخریب شده‌اند. آن‌ها غیرنظامی هستند؛ کودکان، زنان و خانواده‌ها. ضررهای ما بسیار زیاد است."

وی در ادامه گفت: "فکر می‌کنم زمان برای این‌که دولت پاکستان در مقابل این مسئله بایستد در حال تمام شدن است. آن‌ها باید در یک مرحله دست به اقدامات تنبیهی برای متوقف کردن حملات بزنند. آن‌ها ابزار انجام چنین اقداماتی را برای دفاع از مرز و قلمرو خود دارند."

الحسن از نخست وزیر انگلیس خواست، امریکا را متقاعد کند که حملات پهپادها نتیجه معکوس دارد و امریکایی‌ها را تبدیل به منفورترین مردم در ذهن مردم پاکستان می‌کند.


منبع : پرس تی وی