آمار اردوغان از بمب‌های اتمی صهیونیست‌ها

واحد مرکزی خبر، پایگاه اینترنتی روزنامه زمان چاپ ترکیه نوشت: رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه ، این موضوع را در بازگشت از ایران به کشورش در گفتگو با خبرنگارانی که وی را در هواپیما همراهی می کردند بیان کرد.

اردوغان گفت : «مقاماتی که در ایران با آنان دیدار کردم با اصرار تاکید کردند که برنامه هسته ای ایران دارای اهداف صلح آمیز است».

وی افزود : «پس از دیدار هیئت های ایران و ترکیه ، به همراه احمد داوداوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ایران با آیت الله خامنه ای گفتگو کردیم».

نخست وزیر ترکیه گفت : «دیدگاه های آیت الله خامنه ای و ما با یکدیگر مطابقت دارد ، ایشان نیز مانند ما از مداخله کشورهای دیگر در منطقه ناراحت است. آیت الله خامنه ای در این دیدار بر اهمیت ترکیه تاکید کرد».

اردوغان گفت : «آیت الله خامنه ای می گوید : دین ما مخالف سلاح های کشتار جمعی است».
نخست وزیر ترکیه گفت : آیت الله خامنه ای فردی محترم است ، اوضاع را پیگیری می کند و از تحولات خارجی مطلع است. احمدی نژاد نیز می گوید ، هدف ما استفاده از انرژی هسته ای است. آنان می گویند ، ما درباره مبادله اورانیوم به توافق نرسیدیم ، به این علت برنامه غنی سازی را دنبال کردیم ، اکنون نمی توانیم از این روند بازگردیم ، پس از تولید تعداد مشخصی میله سوخت این روند را متوقف خواهیم کرد».

/ 0 نظر / 12 بازدید