شهیدی که داوطلبانه بروی میدان مین هزاران تکه شد

دوره‌ی ابتدایی را در دبستان فخرآباد پشت سر گذارد . بعد از آن به یزد مهاجرت کرد و سه سال در یک کارگاه آلومینیم‌سازی مشغول به کار شد . مدتی بعد به تهران آمد و به فعالیت پرداخت . محمدعلی در زمینه‌ی ورزشهای رزمی مهارت قابل توجهی داشت,او از طریق بسیج و سپاه آموزشهای نظامی را در پادگان شهید بهشتی یزد فرا گرفت وبه جبهه‌های جنوب عزیمت کرد .

اوقبل از اینکه به سن سربازی برسد مدتی را داوطلبانه از سوی بسیج در جبهه بود.بعد که از جبهه برگشت وبه سن خدمت سربازی رسید,دوباره به جبهه رفت در تیپ18 الغدیر به ‌عنوان پاسدار وظیفه مشغول انجام وظیفه شد .

محمد علی فخرآبادی ، چه زمانی که بسیجی بود وچه در دوران خدمت مقدس سربازی زحمات زیادی را در جهت پاسداری از مرزهای شرف و غیرت ایران اسلامی انجام داد.

چهاردهم مرداد ماه 1366و عملیات نصر هفت، در منطقه سردشت آزمون بزرگی در زندگی پر افتخار او بود. نیروهای عملیاتی ایران برای اجرای این عملیات مهم به یک میدان مین پیش بینی نشده بر خورد کرده بودند وتنها راه باز شدن آن عملیات شهادت طلبانه بود؛ او داوطلبانه و آگاهانه روی مینها رفت و با انفجار آنها راه را برای همرزمان خود گشود تا یکی دیگر از حملات رزمندگان اسلام با موفقیت به انجام برسد.

وصیت‌نامه شهید فخرآبادی

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

ولا تحسبن الذین قتلوا فى سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.

گمان نکنید آنهایى که در راه خدا کشته شدند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و نزد خداى خود روزى مى‌خورند. قرآن کریم

با درود وسلام بى کران به پیشگاه حضرت بقیه ا... العظم (عج) ونایب بر حقش امام خمینى وسلام فراوان به ارواح طیبه شهداء از صدر اسلام تا کربلاى حسین و از کربلاى حسین تا کربلاى غرب و جنوب ایران جملاتى چند به عنوان وصیت با شما امت حزب الله و خانواده محترمم در میان می گذارم.

انسان باید راهى را طى بکند که سعادتش درآن باشد و من سعادت خودم را در خط خونین حضرت ابا عبد الله الحسین(ع) مى‌بینم و این جهاد به جاودانه بودن فرد منتهى مى‌شود

انسان باید راهى را طى بکند که سعادتش درآن باشد و من سعادت خودم را در خط خونین حضرت ابا عبد الله الحسین(ع) مى‌بینم و این جهاد به جاودانه بودن فرد منتهى مى‌شود. خداوند متعال در سوره محمد آیه 3 مى‌فرماید :

"ما مى‌توانیم از کفاران انتقام بگیریم لکن این جنگها تنها براى امتحان خلق‌بر پا مى‌شود."

بله اى امت حزب الله, خداوند مى‌تواند در یک لحظه تمام ابر قدرتها را نیست و نابود کند لذا این جنگها را تنها براى امتحان و آزمایش کردن من و شما بر پا میکند تا ببیند چه کسانى راضى هستند جان و مال خود رادر راه او بدهند و چه کسانى هستند که به دنیاى فانى دل بسته‌اند .

ما باید سعى کنیم تا در این امتحان الهى قبول شویم و ما به جبهه مى‌رویم تا به گفته صریح قرآن عمل کنیم و تا کربلا به پیش خواهیم رفت و در حرم امام حسین(ع) گرد مى‌آییم و مى‌گوییم حسین جان ما به نداى هل من ناصر ینصرنى تو لبیک گفتیم و اینقدر مى‌جنگیم تا این جان ناقابل را در راه خداى تو تقدیم کنیم.

مرگ در راه حق عادت ماست وشهادت‌کرامت ما, من از تمام شما جوانان عزیز که توان جنگیدن در جبهه‌ها را دارید,مى‌خواهم هر چه سریعتر لباس رزم را بپوشید ,سلاح را به دست بگیرید و نگذارید سلاح گرم این شهیدان و سنگرشان خالى بماند تا با یارى خدا پیروزى نصیب لشکر اسلام شود .

عملیات استشهادی در دفاع مقدس

اما شما اى خانواده‌ام؛‌سلام بر تو اى مادرم, اى مادرى که 20 سال زحمت مرا کشیدى جدا خجالت مى‌کشم این چیزها را برایت مى نویسم, چون نتوانستم ذره‌اى از زحمات تو را جبران کنم. مادر جان نمى‌دانم چگونه خبر شهادتم را به شما می رسانند ولى مى‌دانم پس از تحمل اینقدر رنج و زحمت؛ آرزویى هم داشتى,آرزو داشتى ثمره 20 سال ‌زحمت خود را یعنى فرزند خود را در حجله دامادى نظاره‌گر باشى‌.مسئله‌ایى نیست همین حجله‌ها که با پارچه قرمز وسیاه تزئینش کرده‌اند لباس دامادى و حجله عروسى من است و وقتى خبر شهادتم به شما مى‌رسد من راضى نیستم ذره‌اى برایم گریه کنى زیرا باعث خجل شدن من در نزد حضرت فاطمه زهرا (س) خواهد شد .

هرچه گریه مى‌کنى براى على‌اکبر(ع) و غریبى امام حسین (ع)و اسیرى زینب(س) گریه کن و اما آخرین وصیتم و آن اینکه از شما امت حزب ا... و پدر ومادر و برادر و خواهر و همسایگانم خواهش مى‌کنم هرگونه بدى از من دیدید مرا ببخشید تا بتوانم از آتش الهى نجات پیداکنم و ضمنا هرکس پول ویا چیز دیگرى طلب من دارد حتما از پدرم بگیرد و مرا در گلزار شهداى فخرآباد کنار قبر دوست عزیزم على فخرآبادى دفن کنید.

والسلام علیکم و رحمه‌ا... و برکاته

وصیت به خانواده

بسم الله الرحمن الرحیم

من المومنین رجال صدقواما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر وما بدلوا تبدیلا .

به نام خداوند بخشنده مهربان . برخی ازآن مومنان بزرگ مردانی هستند که بعهد و پیمان که با خدای خود بستند کاملا وفا با انتظار شهادت مقاومت کرده و هیچ عهد خود را تغییر ندادند . قرآن کریم

با سلام بی کران خدمت آقا امام زمان (عج) و نایب بر حقش امام خمینی و با سلام به شهدای صدراسلام از شهدای کربلا تا کربلاهای ایران‌ و با سلام به شما پدر و مادرمهربانم .

پدر بزرگوارم ازشما می خواهم که اگر من شهید شدم مراببخشید وبرای من گریه نکنید نمی خواهم خم به ابرو بیاورید.

همین حجله‌ها که با پارچه قرمز وسیاه تزئینش کرده‌اند لباس دامادى و حجله عروسى من است و وقتى خبر شهادتم به شما مى‌رسد من راضى نیستم ذره‌اى برایم گریه کنى زیرا باعث خجل شدن من در نزد حضرت فاطمه زهرا (س) خواهد شد

مادر مهربانم از شما می خواهم که برای من گریه نکنید اگر می خواهی که گریه کنی برای علی اکبر و قاسم امام حسین (ع) گریه کن برای زینب و بچه های امام حسین (ع) گریه کنید و به خواهران و برادرهایم بگویید برای من گریه نکنند واز آنها بخواهید که مرا ببخشند. پدرومادر عزیزم از این که چندین سال مرا بزرگ کرده اید با هر خون دلی ببخشید شما حساب کنید که همه می میرند پس چه بهتر که این مردن درراه خدا باشد.

این یک افتخار است شما از دوستانم بخواهید که مرا ببخشند و چند کلمه برای دوستانم دارم که آنها هیچ وقت خدا رافراموش نکنند هر وقت که خواستند کاری انجام بدهند به یاد خدا باشند و خود را کنترل کنند .

محمدعلی فخرآبادی

روحش شاد و یادش گرامی

9ktenews.com


 

/ 0 نظر / 16 بازدید