اولین عکس از تست گریم بازیگر نقش امام خمینی (ره)

خبرگزاری فارس: اولین عکس از تست گریم بازیگر نقش امام خمینی (ره)

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، «ولی‌الله مومنی» در فیلم «سال‌های حادثه» نقش امام خمینی (ره) را بازی می‌کند.

فیلم «سال‌های حادثه» به کارگردانی سعید چاری و تهیه‌کنندگی محمد آزادی برای پخش در‌ ایام ارتحال امام خمینی (ره) آماده می‌شود.

علاوه بر «ولی الله مومنی» که در نقش امام ایفای نقش می‌کند، تاکنون حضور «میرطاهر مظلومی»، «مجید شهریاری»، «امیر زریوند»، «سیاوش قاسمی»، «ثنا صادقی»، «محمد آزادی» و «صالح دلدم»  قطعی شده است.

به گفته «سعید چاری»، ظرف روزهای آینده چند بازیگر مطرح دیگر هم به پروژه اضافه می‌شوند.

بنابراین گزارش، سعید چاری به فارس  گفت: برای ایفای نقش حضرت امام (ره) بر روی صورت بازیگران مطرح زیادی تست گریم انجام دادیم و در نهایت از بین آن‌ها «ولی‌الله مومنی» را برای ایفای این نقش بهتر تشخیص دادیم که خوشبختانه مورد تائید بیت امام خمینی (ره) هم قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: فیلمنامه این کار توسط ثنا صادقی نوشته شده است و در تمامی مراحل نوشتن فیلمنامه از مشاوران محترم تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) استفاده کردیم و «علی‌اصغر سعادتی» به نمایندگی از موسسه نشر آثار امام خمینی (ره) در نوشتن فیلمنامه کمک‌ها و مشاوره‌های بسیار خوبی به ما داده است. فیلمنامه چند بار بازنویسی شد تا به فرم ایده‌آل رسید و قرار است این مشاوره‌ها تا پایان تولید ادامه داشته باشد.

 کارگردان «صداست که می‌ماند» در ادامه افزود: ما سعی داریم در این فیلم به بخش‌هایی از زندگی حضرت امام خمینی (ره) بپردازیم که کمتر دیده شده است. داستان فیلم مربوط به سال‌های 66 تا 68  است و فیلم حال و هوای آن سال‌ها را به تصویر می‌کشد. ما در این فیلم کمتر به زندگی سیاسی حضرت امام (ره) می‌پردازیم و بیشتر سکانس‌های این فیلم بازسازی بخش‌هایی از خاطرات و اتفاقات داخل خانه امام می‌باشد که قرار است در جماران ضبط شود.

همچنین قرار است در این فیلم در یک سکانس قیام کفن‌پوشان پیشوای ورامین در 15 خرداد 42 را هم بازسازی کنیم.

چاری که پیش از این سریال 40 قسمتی «افسانه شهر هرت» را برای سیما ساخته بود و با فیلم سینمایی «صداست که می‌ماند» در جشنواره سی‌ام فجر حاضر بود، ساخت این فیلم را به مراتب سخت‌تر  و دشوارتر از کارهای قبلی‌اش می‌داند چون اعتقاد دارد که آدم یا نباید اقدام به ساخت فیلمی با موضوع انقلاب اسلامی با محوریت بخش‌هایی از زندگی امام خمینی (ره) کند یا باید به بهترین شکل ممکن و بالاترین کیفیت آن را بسازد.

چاری تصریح کرد: مسئله ساخت این‌گونه فیلم‌ها با فیلم‌های عادی خیلی فرق دارد، شاید در حالت عادی اگر ما فیلمی را خراب کنیم و یا بد بسازم به خودمان و وجهه کاری خودمان لطمه می‌زنیم اما با بد ساختن فیلم‌هایی مانند «سال‌های حادثه»، ناخواسته به نظام جمهوری اسلامی و حتی حضرت امام (ره) لطمات جبران‌ناپذیر زیادی می‌زنیم. پس بخاطر همین باید این گونه فیلم‌ها را به بهترین شکل و بالاترین کیفیت بسازیم و حرفمان را طوری بزنیم تا فیلم تاثیرش را به درستی روی مخاطب بگذارد.

چاری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: من تشکر می‌کنم از کسانی که به من اطمینان کردند و‌ این فرصت و افتخار را در اختیار من که کارگردان جوانی هستم قرار دادند تا این فیلم را بسازم. ‌امیدوارم با کمک تک تک عوامل بتوانم فیلمی خوب و در خور شأن نظام جمهوری اسلامی و حضرت امام (ره) بسازیم و به اطمینان دوستان پاسخ مثبتی بدهیم.  

برخی از عوامل تولید فیلم «سال‌های حادثه» که حضورشان قطعی شده است عبارتند از:‌

کارگردان: سعید چاری، تهیه‌کننده: محمد آزادی، نویسنده: ‌ثنا صادقی، مدیر تصویربرداری: امید رخ‌افروز، طراح گریم: جنان صدفی، مدیر تولید: احسان لواسانی.

/ 0 نظر / 36 بازدید