زندگی موسس مکتب مارکسیسم فیلم می‌شود

خبرگزاری فارس: زندگی موسس مکتب مارکسیسم فیلم می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر از سوی رسانه‌های گروهی پیش‌بینی می‌شود جنجال تازه‌ای در دو دنیای سینما و سیاست به راه بیفتد.

کارل مارکس که از او به عنوان پدر دیدگاه‌های چپ‌گرایانه اسم می‌برند، نویسنده کتاب معروف کاپیتال (سرمایه) است.

قصه فیلم شرح حال گونه «کارل مارکس» (که قرار است نام آن هنگام نمایش عمومی تغییر کند) آخرین روزهای زندگی این نظریه‌پرداز را به تصویر می‌کشد.

قرار است نقش روزهای پیری «کارل مارکس» را «ماکسیمیلیان شل» بازیگر کلاسیک آلمانی در جلوی دوربین سینما بازی کند.

شرکت فیلم‌سازی آمریکایی سینما لیبره با همکاری وزارت فرهنگ الجزایر تهیه‌کنندگان اصلی این درام سیاسی و اجتماعی هستند.

طرف الجزایری قرار است 30 درصد از هزینه‌های تولید فیلم را تامین کند. هزینه ساخت «کارل مارکس» حدود 4 میلیون دلار خواهد شد.

کلید فیلم‌برداری فیلم اواسط فصل تابستان در لوکیشن‌های متنوع کشور الجزایر زده خواهد شد و فیلیپ دیاز کارگردان آن است.

در قصه فیلم، مارکس پریشان حال و بیمار بدون پاسپورت - و در حالی که از مرگ همسرش در هم ریخته است - الجزایر را محل خوبی برای آرامش و استراحت خود پیدا می‌کند.

ماریو آدورف در نقش همکار همیشگی مارکس یعنی فردریک انگلس بازی خواهد کرد. چند بازیگر عرب هم در نقش‌های مهم دیگر این فیلم ظاهر خواهند شد.

ماکسیمیلیان شل در رابط با نقش تازه خود می‌گوید: بازی در نقش مارکس در آخرین روزهای زندگی‌اش، یک افتخار بزرگ برای من است. همیشه دوست داشتم نقش او را جلوی دوربین بازی کنم. شوخ‌طبعی خاص مارکس باعث می‌شود تا وی در پرده سینما جذاب‌تر و جالب‌ توجه‌تر به نظر برسد.

با توجه به این که تهیه‌کنندگان فیلم غربی هستند احتمال آن می‌رود که طرفداران مارکس نسبت به این فیلم و نوع به تصویر کشیده شدن وی حساسیت و عکس‌العمل نشان دهند.

/ 0 نظر / 14 بازدید